Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Gui Fei více oxidovaný 40%


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
280,- Kč
11,7 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

foto

Popis:

Taiwanský oolong typu Gui Fei - Formosa wulong oxidovaný na 40% - Medově ovocný tmavší pečený oolong - 50 g

Thaiwanský oolong velmi specifického aroma a odpovídající nasládlé chuti, připomínající vyzrálé sladké ovoce se stopou velmi příjemného propečení. Nálev zlato-oranžové barvy. Čaj vydrží překvapivě mnoho nálevů. Je pěstován u hory Dong Ding v oblasti Nantou na Taiwanu. Gui Fei je vyroben z kultivaru Jin Xuan, který se u Dong Ding pěstuje ve výšce okolo 400-600 m.n.m. Sběr lístků a celkové zpracování proběhlo ručně. Čaj je přibližně na 40 % oxidovaný a lehce dopražený navyschlém ovocném dřevě.

Gui Fei tmavší pražený oolong z Taiwanu je ve vůni máslově karamelový s náznakem skořice. Barva nálevu je tmavší jantarová - světle oranžová. Chuť čaje je ovoně medová, lehoulince pražená (oříšková) se sládnoucím ovocně karamelovým aftertastem.

Tento mladý taiwanský oolong byl na trh uveden teprve nedávno, konkrétně v období po katastrofálním zemětřesení 21.9.1999, které mělo vliv na život tamních lidí. Lidé měli mnoho práce s opravou svých domovů a čajové plantáže zůstaly zanedbány. Opuštěné čajové plantáže byly rájem pro zelené kobylky, které si pochutnávaly na šťavnatých čajových lístcích. Narušení listů způsobilo obranou reakci čajových keřů a snahu regenerovat, což vedlo ke zvýšení obsahu polyfenolů v listech a zvýšený obsah tříslovin. Výsledkem je bohatá, divoce medová vůně a příjemně nasládlá chuť.

Stejně jako u čaje Oriental Beauty,  který se pěstuje v severní časti ostrova, se jedná o „napadený“ čaj.  Pěstitelé se rozhodli pojmenovat jej na počest a oslavu krásy v čínské historii. Konkrétně je tento čaj pojmenován po Yang GuiFei, což byla kráska, která natolik okouzlila čínského císaře Xuanzonga, že ji pojal za svoji manželku. Byla to jedna z žen, která svojí krásou výrazně ovlivnila historii svojí země a věříme, že čaj Gui Fei  plně representuje tuto krásu a získá si Vás hned po prvním doušku!

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 90°C
Množství:  4g/dcl
Louhovat:  oplach - 40s - 30s - 30s - 50s - 60s

Ukázka přípravy vícenálev. oolong čaje způsobem Gong Fu Cha v yixingové konvičce:
Created by obsah.info, 2011 - 2015