Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Jasmínové květy - poupata


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
90,- Kč
3,8 EUR
K dispozici:
Po dohodě


 

foto

Popis:

Květy z jasmínu - Jasminum sambac - jasmínový květ - poupata jasmínu - Mo-li-hua - 30 g

Poupátka jasmínu  byly již ve Staré Číně používány pro léčebné účely. Jasmínový odvar (případně čaj) má totiž pověst jakéhosi bájného přípravku na dlouhověkost, vězte tedy, že pokud budete pít jasmín, budete dlouho mladí. Výluh z jasmínových květů s nasládlou chutí má především uvolňující účinky a pomáhá při snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi. Dejte však pozor! Nadměrná konzumace jasmínového čaje (z květů) může způsobit halucinogení účinky.

V Indii je jasmínový květ kvůli své omamné vůni nazýván "královnou noci". Domovem žlutého jasmínu, který je využíván pro léčbu aromaterapií, je Indie, Egypt, Alžírsko a Itálie. Jasmínové květy se sbírají časně z rána ještě před svítáním a pouze ručně, jinak ztratí až 20% své vůně. Jasmín je považován za symbol lásky, radosti a elegance.

Jaké jsou všechny léčivé účinky jasmínu - čaje z jasmínových květů?

V západní medicíně se požívá sirup z květů proti kašli a odvar (čaj) z listů na venkovní použití např. při zraněních očí. Tradiční Čínská medicína hojně využívá květů jasmínu pro jeho antibakteriální vlastnosti, podobně jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny. Jasmínový odvar má neuvěřitelně pozitivní účinky na lidskou nervovou soustavu. Působí proti křečím, je schopen odbourat stres a jeho vonná esence je často využívána při antidepresivní rehabilitaci. Kromě toho má také afrodisiakální účinky.

Jasmín má však užití v kosmetickém průmyslu, kde je ve formě olejů produkován jako léčivý prostředek pro suchou pleť.  Dále jsou pak používány jako esence drahých, francouzských parfémů.

Tuto bylinku je možno připravit na jeden nálev.

Jak správně připravit odvar (čaj) z jasmínových květů (poupat, květů jasmínu)?

Voda: 90°C
Množství:  1 polévková lžíce / 0,5l
Louhovat:  minimálně 3min

Ukázka přípravy bylinného čaje s pomocí jednorázového papírového filtru:

 
Created by obsah.info, 2011 - 2015