Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Song Luo - Zelené Zlato


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
170,- Kč
7,1 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks





foto

Popis:

Song Luo - Zelené zlato - 40 g

Tradičně zpracovaný zelený čaj z vyšších poloh hory Song Luo. Tmavozelený stejnoměrný list stočený do jemných volnějších kuliček vydává příjemnou, lehce uzenou vůni. Chuťově je čaj velmi plný, jen lehce a velmi příjemně uzený, nasládlý a přesto velmi svěží a lehký jako vánek.
Tento čaj má mnoho vitamínu C, obsahuje 17 druhů aminokyselin a má mnoho zdravotních účinků. Doporučuje se především na podporu trávení, dále pomáhá odstraňovat z těla tuky, zbavuje teploty a může regulovat tok životní energie. Za dynastie Čchin byla slavným básníkem Wu Jiaji dokonce napsána sbírka básní 'Písně o čaji ze Song Luo'. Čaj má velmi dobrý poměr kvality a ceny. Ideální čaj pro běžné popíjení a chvíle rozjímání.

Umění sběru a zpracování čaje Song Luo má poměrně přísná pravidla. Sběr začíná obvykle během dnů 'Deště na polích' (Gu Yu - 6. solární období, od cca 20.4.). Sbírají se pouze jemné čerstvé listy - pupen a dva až tři listy. Čerstvé listy musí být zkontrolovány a je třeba odstranit příliš velké listy, staré listy, čajové plody, semínka, stonky ap. Sběr i zpracování probíhá v zásadě stejně jako u všech na pánvích zpracovávaných zelených čajů. Za dynastie Čchin byla slavným básníkem Wu Jiaji dokonce napsána sbírka básní 'Písně o čaji ze Song Luo' (Songs of Song Luo Tea), která jak název napovídá je zcela věnována oslavě tohoto vyjímečného čaje. Odkazů na čaj ze Song Luo najdeme v historii mnoho, především pak na jeho léčivé účinky. Za zmínku stojí citát z knihy ze 17.století charakterizující tento čaj: "Zásadní rozdíl mezi čajem Song Luo a ostatními čaji jsou tři důležité body - barva je jasnější, aroma výraznější a chuť sladší".

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 70-80°C
Množství:  4g/dcl
Louhovat:  30s - 20s - 30s - 40s

Ukázka přípravy vícenálevového zeleného čaje v gaiwanu - zhongu:




Created by obsah.info, 2011 - 2015