Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Zhong Gaiwan Yixing světlý


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
750,- Kč
28,9 EUR
K dispozici:
Po dohodě


 

foto

Popis:

Čajová miska zhong - luxusní neglazovaný gaiwan - yixing hlína světlá bez glazury - kamenina 150ml

V dobách dynastie Čchingů se rozšířila čajová miska čcha wan (jak wan) , nářečně čung (zhong) neboli v české transkripci gaiwan. Jedná se o čajovou misku s pokličkou a podšálkem ze světlé hlíny, neglazovaný. Objem cca 1,5dcl.

Tento zhong je vhodný pro jakýkoli druh vícenálevového čaje pro přípravu způsobem Gong Fu Cha. Ovšem stejně jako u Yixingové konvičky, i u tohoto gaiwanu je potřeba vybrat konkrétní druh čajů, pro který bude používán (bílé, zelené, světlé oolongy atd.), protože yixingová kamenina do sebe "natáhne" aroma čaje a bude tedy ovlivňovat chuť dalších čajů v gaiwanu připravovaných. Pokud se bude jednat o stejné druhy čajů, bude to velmi příjemné, pokud se bude jednat o velmi odlišný druh čaje, čaj může být ovlivněn i velmi výrazně.

Yixingový (Išingový, Isingový, I-tingový) zhong (čung) je vhodné doplnit několika miskami ve stejném stylu, malým slévacím džbánkem na čaj a slévacím filtrem (čajovým sítkem). Takovou sadu pak ideálně umístit na čajový stolek, či čajové moře pro umosnění čajových zážitků. Vhodné je také pořídit si několik dalších pomůcek jako je například pinzeta na misky, štěteček z veverčích chlupů na čištění konvičky a potírání Vašeho čajového ducha a samozřejmě také nějakého toho čajového ducha. S takovým vybavením a s opravdu výborným čajem zažijete Vy i vaši přátelé nespočet skvělých zážitků, které Vás nikdy neomrzí. Naopak Vás posunou ke zcela odlišnému, klidnějšímu, způsobu života a vnímání čaje jako něčeho naprosto vyjimečného.

Zamě původu: Čína
Created by obsah.info, 2011 - 2015